NIE PRZEGAP

Dołącz do nas!

Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych przystąpieniem do Kooperatywy Spożywczej “Dobrze”, odbędzie się 19 lutego. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Serdecznie zapraszamy!

Nasza Kooperatywa zrzesza już blisko 250 gospodarstw domowych, prowadzi 2 spółdzielcze sklepy z organiczną żywnością w Centrum Warszawy w których sprzedaje warzywa i owoce bezpośrednio od lokalnych gospodarstw rodzinnych. Dołącz do naszego stowarzyszenia i buduj z nami praktyczną alternatywę dla supermarketów.

Dlaczego warto dołączyć?

 • staniesz się częścią społeczności, która wspólnie chce wpływać na swoje otoczenie
 • będziesz mogła / mógł kupować naturalne produkty, od lokalnych dostawców po preferencyjnych cenach, obowiązujących dla członków Kooperatywy na zakupy przeznaczone dla nich samych oraz innych członków ich gospodarstwa domowego; te ceny ustalone są z minimalnym narzutem, bo sklep działa nie po to, by maksymalizować zysk, tylko po to, byśmy mogli kupować zdrową żywność w niewygórowanych cenach
 • zakupy można robić w obu sklepach Kooperatywy (na Wilczej 29A i na Andersa 27), od poniedziałku do soboty, w te dni i o tej porze, kiedy najbardziej Ci pasuje (nie zbieramy indywidualnych – np. cotygodniowych – zamówień na zakupy, bo asortyment dostępny jest na bieżąco); orientacyjny harmonogram z informacją, w które dni dostarczane są jakie produkty, znajdziesz tutaj
 • zyskasz nowe miejsce robienia zakupów – alternatywne wobec sieciowych marketów i sklepów ekologicznych
 • będziesz mieć możliwość uczestniczenia w wydarzeniach dla członków Kooperatywy (wyjazdach do rolników-naszych dostawców, wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, spotkaniach tematycznych-edukacyjnych, pokazach filmowych)
 • będziesz mieć wpływ na działanie Kooperatywy (możesz uczestniczyć w pracach Grupy Koordynacyjnej i tematycznych Grup Roboczych, a na zgromadzeniach i spotkaniach dysponujesz swoim głosem w podejmowaniu decyzji)
 • poznasz nowych ludzi, którym bliska jest idea oddolnego działania, zrównoważonego rozwoju, zdrowej żywności, współdziałania i sprawiedliwej gospodarki

Do czego będziesz zobowiązana / zobowiązany?

 • do pracy na rzecz Kooperatywy co najmniej 3 godziny w miesiącu (w ramach swoich dyżurów możesz np. pomagać w transporcie lub obsłudze sklepu, przygotowywać przekąski na spotkania Kooperatywy, robić oprawę graficzną, konstruować sklepowe meble, organizować wydarzenia edukacyjne – jest wiele aktywności do wyboru!)
 • do opłacenia składki członkowskiej w wysokości minimum 180 zł za pół roku. Biorąc pod uwagę że ceny członkowskie są niższe niż te płacone przez klientów i klientki zewnętrzne, składka zwróci Ci się, jeśli w sklepie Kooperatywy zrobisz miesięcznie zakupy za około 120 zł.

Jak dołączyć? 

 • wyślij do nas e-mail na adres noweosoby@gmail.com
 • dostaniesz informację zwrotną, kiedy odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych dołączeniem do Kooperatywy, odpowiemy na wszelkie Twoje dodatkowe pytania (prosimy o cierpliwość, bo dostajemy wiele wiadomości, odpowiedź może potrwać kilka dni)

Podstawowe info o zasadach członkostwa znajdziecie w regulaminie Kooperatywy.

Poniżej znajdziesz infografikę o tym, jak członkostwo w Koop rozwijało się w ciągu trzech lat. O szczegółach o składce, uczestnictwie w spotkaniach, przedłużeniu członkostwa itd. dowiesz się więcej już na samym spotkaniu dla nowych osób.