Ludzie Kooperatywy

Kooperatywa “Dobrze” to ludzie. Dziś (styczeń 2018 r.) zrzeszamy ponad 250 gospodarstw domowych, z których przynajmniej jedna osoba jest członkinią lub członkiem Kooperatywy i dokłada się finansowo (składka) i fizycznie (3h dyżur) do utrzymania naszego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa społecznego. Na samym początku swojego istnienia Kooperatywa opierała się wyłącznie na pracy wolontaryjnej rdzenia najbardziej zaangażowanych osób. Z czasem nasze przedsiębiorstwo rosło i pojawiły się potrzeby i możliwości, aby zatrudnić osoby na stanowiska odpłatne. Dziś zatrudniamy 13 osób, w większości na umowę o pracę, wszystkich za tę samą stawkę (26zł/h brutto) i dodatkiem za staż. Godna praca, obok partnerskich relacji z dostawcami (przede wszystkim rolnikami) to podstawa budowania dobrej i sprawiedliwej ekonomii.

POZNAJ OSOBY ZATRUDNIONE W KOOPERATYWIE “DOBRZE”

Koordynatorka ds. rozwoju Kooperatywy  – Nina Józefina Bąk

Współtworzyłam Kooperatywę “Dobrze”, a także pracowałam w niej na kilku stanowiskach, dlatego Kooperatywę znam i rozumiem od podszewki. W mojej pracy zajmuję się m.in. inicjowaniem i wdrażaniem procesów rozwojowych w organizacji, szukaniem partnerstw, czuwam nad komunikacją wewnętrzną i koordynacją działań integracyjno-edukacyjnych. Masz pomysł na zrobienie fajnego wydarzenia na łonie naszej Kooperatywy? Mogę pomóc Ci to zorganizować.
Kontakt: przyszlosc.koop@gmail.com

 

 

 

 

Koordynatorka Sklepów – Kaja Kietlińska 

Moim zadaniem, jest czuwanie nad codzienną pracą sklepów, krążę więc między nimi i dbam o szeroko pojęty obieg materii :) Interesuje mnie stan magazynów, rozpakowywanie dostaw, zagospodarowanie przestrzeni sprzedażowej i zaplecza. Będę wprowadzać też innowacje mające na celu zwiększenie komfortu pracy, zarówno klientów jak i osób pracujących w sklepikach (chętnie słucham wszelkich  pomysłów i fantazji na temat tego co warto zrobić, kolektywny umysł jest niezastąpiony). Zajmuję się też opieką nad osobami pracującymi z kasą i dbaniem o odpowiedni obieg informacji w pracy a także wdrażaniem nowych członków podczas pierwszych dyżurów. Będę czuwać też nad atmosferą w sklepach :-) Chcesz dowiedzieć się czegoś związanego z codziennym działaniem sklepów i kooperatywy? Chcesz zorganizować jakąś fajną akcje lub współpracę z zaangażowaniem sklepów? Kontakt: bedziedobrzekaja@gmail.com 

SPRAWDŹ MOJĄ LISTĘ OBOWIĄZKÓW.

 Koordynator ds Zamówień – Rafał Aleksin

W Kooperatywie zajmuję się koordynowaniem zamówień i rozliczaniem raportów kasjerskich. Dbam o odpowiednie zatowarowanie sklepów, kontaktuję się z rolniczkami i rolnikami, małymi lokalnymi producentami i hurtowniami, ustalam i aktualizuje ceny, wystawiam Faktury RR, prowadzę bieżącą komunikację z kasjerkami/ami, rozliczam raporty kasjerskie i tworzę kalendarze dostaw. Każdego tygodnia przygotowuję i koordynuję dyżury transportowe. Kiedy mogę, pomagam w ich rozładunku, a czasami także w nich uczestniczę :-). Wyszukuję nowych dostawców i kontaktuję się z tymi, których sami znaleźliście i których produkty chcielibyście kupować w naszych sklepach. Zawsze kiedy mam chwilę i przynajmniej raz w tygodniu w ramach stałych obowiązków wspólnie z Kają, ogarniam gruntownie magazyn w sklepach na Wilczej i Andersa, w których co raz częściej każdy centymetr jest na wagę złota, a wiele zakamarków potrafi – niestety :-( – skrywać zapomniane produkty.W Koop jestem od Stycznia 2017. Inicjatywami spółdzielczymi interesuję się od kilku lat, zainspirowany rozwojem i sukcesem sklepów należących do kooperatyw w USA. Jeżeli masz namiary na ciekawego dostawcę, napisz do mnie, lub zadzwoń!!! Kontakt: zamówienia.koop@gmail.com

 

SPRAWDŹ MOJĄ LISTĘ OBOWIĄZKÓW.

Koordynatorka ds. kadrowo-finansowych – Dominika Potkańska, członkini Zarządu

Kontakt: dopotkanska@o2.pl

Poznaj moją listę obowiązków.

 

 

 

 

 

 

Koordynatorka ds. księgowości i finansów – Urszula Lubas

 

Do moich zadań należy dbanie o kompletność i poprawność dokumentacji finansowej i formalnej dotyczącej działania stowarzyszenia. Zajmuję się także płatnościami związanymi z codziennymi kosztami działania sklepów (niezwiązanymi z zaopatrzeniem sklepów).

SPRAWDŹ MOJĄ LISTĘ OBOWIĄZKÓW

Koordynator ds. dyżurów i członkostwa – Stephane Rutten

Członkiem Kooperatywy jestem od czerwca 2017 r. Zajmuję się zarządzaniem dyżurami i członkostwem. Przygotowuję co dwa miesiące nowy regulamin i kalendarz dyżurów. To ode mnie dostajecie te wszystkie przypomnienia i zaproszenia i telefony, jeśli nie widzę waszego nazwiska w kalendarzu. Sprawdzam pod koniec miesiąca czy odrobili/łyście dyżur i czy macie prawo do zniżki w sklepie w kolejnym miesiącu. Zajmuję się jeszcze ewidencjowaniem wszystkich członków, deklaracjami członkowskimi, składkami i kartami członkowskimi.  Piszcie do mnie, jeśli macie problem z rejestracją na stronie internetowej KOOP, zorientowali/łyście się, że nie jesteście na liście mailingowej i/lub nie dostajecie Kuriera Spółdzielczego, macie pytania na temat kart członkowskich, opłacania składek członkowskich i waszego członkostwa w KOOP.

Koordynacja dyżurów: dyzury.koop@gmail.com;

Sprawy członkowskie: czlonkostwo.koop@gmail.com.

SPRAWDŹ MOJĄ LISTĘ OBOWIĄZKÓW

Specjalistka ds. administracyjno-magazyowych – Kaśka Maciąg

13293084_10154017869891084_1419274321_n

Od października 2017 zajmuję się opieką nad magazynem i kasami fiskalnymi. Pilnuję działania kodów produktów, ich opisów w książkach kodów wg których metkujecie asortyment, monituję ceny i marże. Zakładam też kody na nowe produkty i odpowiadam za inwentaryzacje cząstkowe jak i całościowe. Opłacam wszystkie faktury od naszych dostawców i zajmuję się obiegiem dokumentów w Kooperatywie dbając o szybki i sprawny przepływ informacji wewnątrz naszej organizacji. Wystawiam faktury do paragonów klientów i prowadzę ewidencję zwrotów. Oprócz tego zamawiam też część asortymentu do naszych sklepów, głównie tego pochodzącego z hurtowni. Pod moją opieką znajdują się dostawy od: Bioplanet, Ekowital, Merapi, Vegamarket, Evergreen, Cleaneco, Sylveco, Drogeria Ekologiczna, 4Szpaki, YOPE i Bagstar a także kilku mniejszych dostawców jak Oliwowo i Świat Pigwowca.  Będę wam donosić na naszej grupie na FB :-)

Kontakt: sklepy.dobrze@gmail.com  SPRAWDŹ MOJĄ LISTĘ OBOWIĄZKÓW

LISTA OBOWIĄZKÓW KASJEREK i KASJERA

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Basia Szablisty 

Do Kooperatywy dołączyłam w kwietniu 2016r. i prawie od razu zostałam RKD – jeśli już wiesz, jak działa Kooperatywa to wiesz, czym jest ten skrót, jeśli nie – wkrótce się dowiesz! Oprócz działania w KOOP-ie studiuję iranistykę. Chętnie wyjaśnię, co to takiego kooperatywa i z czym to się je, pomogę i doradzę przy wyborze produktów. Spotkasz mnie w obu sklepach Kooperatywy, na Andersa czasami może wystawać zza lady pysk mojego psa Stefana.

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Karolina Mistrzak

W Kooperatywie pracuję na stanowisku kasjerki od października 2017 r. Dbam o porządek w sklepie oraz o świeżość oferowanych przez nas produktów. Chętnie doradzę, które jabłka najlepiej nadają się na szarlotkę. Jeżeli nie znajdziesz mnie w sklepie, są spore szanse, że siedzę właśnie na sali kinowej.

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Ula Musyl

W kooperatywie jestem od marca 2017, a od października pracuję na stanowisku kasjerskim. Bycie częścią kooperatywy jest dla mnie nie tylko pracą, ale całym stylem życia. Podoba mi się idea małych lokalnych sklepików, gdzie zakupy robi się w przyjaznej atmosferze. Uwielbiam rośliny i wielką przyjemność sprawia mi promowanie etycznej żywności. Po godzinach zajmuję się ajurwedyjskim masażem. Kocham koty. Marzę o napisaniu książki o Jamajce.

Stanowisko kasjer-sprzedawca: Maciej Molibden  

maciek koop

Możesz mnie spotkać za kasą w obu naszych sklepach. Chętnie udzielam informacji zarówno na temat asortymentu, jak i wstępnych informacji na temat działania Kooperatywy. Także poza godzinami pracy na kasie aktywnie działam na rzecz Koop. Współpracuję na bieżąco z osobami dyżurującymi oraz w ramach zespołu pracowniczego Kooperatywy.

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Agata Sadowska 

Jeśli ktoś kiedyś powiedziałby mi, że będę ekspedientką studiującą na wydziale geografii, to bym nie uwierzyła. Byłam niegdyś bardzo nieśmiałą licealistką nienawidzącą uczyć się o naszej planecie. Teraz obie te czynności sprawiają mi ogromną radość :), a najbardziej śpiewanie! Więc jeśli usłyszysz nucenie dobiegające gdzieś z pomiędzy worków z marchewkami, to pewnie będę to ja :)

Stanowisko ds Przyjmowania Nowych Osób i Ewaluacji – Kuba Rok

Kuba Rok

Zajmuję się przyjmowaniem nowych osób do Kooperatywy, czyli w praktyce: organizowaniem, prowadzeniem i rozgłaszaniem spotkań orientacyjnych, kontaktem mejlowym z zainteresowanymi osobami i z tymi , które właśnie zdecydowały się przystąpić oraz robieniem spotkań wprowadzająco-integracyjnych dla najświeższych członkiń i członków.

Większość tych działań jest skierowana do osób, które dopiero będą w Kooperatywie, ale staram się zajmować też wprowadzaniem nowych/ zagubionych osób w gąszcz reguł i praktyk naszej organizacji. Dlatego kontaktuj się ze mną, jeśli coś jest dla Ciebie niejasne i nie wiesz jak to rozwikłać, ani gdzie sprawdzić. Kontakt: noweosoby@gmail.com

ZARZĄD KOOPERATYWY “DOBRZE”

 Członkini Zarządu – Dominika Potkańska
 
Członkini ZarząduBeata Charycka
Członkini Zarządu – Liliana Religa

Grupa Koordynacyjna

Skład Grupy Koordynacyjnej (2017- 2018)

Jakub Rok

Beata Charycka

Joanna Bednarz

Katarzyna Maciąg

Monika Zdziechowska

Dominika Woronowicz

Liliana Religa

Nina Józefina Bąk

Dominika Potkańska

Adam Markuszewski

Ewa Kępińska

Kaja Kietlińska

Rafał Aleksin

Urszula Lubas

Stephane Rutten