NIE PRZEGAP

Pracownice i Pracownicy Kooperatywy

Kooperatywa “Dobrze” to ludzie. Dziś (lipiec 2020 r.) zrzeszamy ponad 350 gospodarstw domowych, z których przynajmniej jedna osoba jest członkinią lub członkiem Kooperatywy i dokłada się finansowo (składka) i fizycznie (3h dyżur) do utrzymania naszego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa społecznego. Na samym początku swojego istnienia Kooperatywa opierała się wyłącznie na pracy wolontaryjnej rdzenia najbardziej zaangażowanych osób. Z czasem nasze przedsiębiorstwo rosło i pojawiły się potrzeby i możliwości, aby zatrudnić osoby na stanowiska odpłatne. Dziś zatrudniamy 12 osób, w większości na umowę o pracę, wszystkich za tę samą stawkę (33zł brutto/h) i dodatkiem za staż. Godna praca, obok partnerskich relacji z dostawcami (przede wszystkim rolnikami) to podstawa budowania dobrej i sprawiedliwej ekonomii.

POZNAJ OSOBY ZATRUDNIONE W KOOPERATYWIE “DOBRZE”

Zbiorcza lista obowiązków wszystkich pracowników/czek znajduje się Lista obowiązków osób zatrudnionych w KOOP aktualizacja 05. 2019

Koordynatorka ds. komunikacji i rozwoju Kooperatywy, Członkini Zarządu  – Nina Józefina Bąk

Nina Józefina Bąk
Jestem inicjatorką powstania naszej Kooperatywy (2013 rok) i współtworzyłam ją wraz z wieloma cudownymi osobami, dlatego Kooperatywę znam i rozumiem od podszewki. Pracowałam na stanowisku kasjerki i koordynatora ds. zatowarowania sklepów, już trzecią kadencję jestem w Zarządzie Stowarzyszenia. Zasadniczo trzymam rękę na pulsie naszego kooperatywnego dziecka. W mojej pracy zajmuję się m.in. inicjowaniem i wdrażaniem procesów rozwojowych w organizacji, szukaniem partnerstw, czuwam nad komunikacją wewnętrzną (Kurier Spółdzielczy) i koordynacją działań integracyjno-edukacyjnych.  Masz pomysł na zrobienie fajnego wydarzenia na łonie naszej Kooperatywy? Mogę pomóc Ci to zorganizować.
Kontakt: nina.jozefina@dobrze.waw.pl

 

 

 

 

Koordynatorka Sklepu, Członkini Zarządu – Kaja Kietlińska 

Moim zadaniem, jest czuwanie nad codzienną pracą sklepów, krążę więc między nimi i dbam o szeroko pojęty obieg materii :) Interesuje mnie stan magazynów, rozpakowywanie dostaw, zagospodarowanie przestrzeni sprzedażowej i zaplecza. Będę wprowadzać też innowacje mające na celu zwiększenie komfortu pracy, zarówno klientów jak i osób pracujących w sklepikach (chętnie słucham wszelkich  pomysłów i fantazji na temat tego co warto zrobić, kolektywny umysł jest niezastąpiony). Zajmuję się też opieką nad osobami pracującymi z kasą i dbaniem o odpowiedni obieg informacji w pracy a także wdrażaniem nowych członków podczas pierwszych dyżurów. Będę czuwać też nad atmosferą w sklepach :-) Chcesz dowiedzieć się czegoś związanego z codziennym działaniem sklepów i kooperatywy? Chcesz zorganizować jakąś fajną akcje lub współpracę z zaangażowaniem sklepów? Kontakt: Paniwsklepowejczasoprzestrzeni@dobrze.waw.pl

Stanowisko Koordynatorka Sklepu : Karolina Mistrzak

Karolina MistrzakW Kooperatywie pracowałam na stanowisku kasjerki od października 2017 r. od grudnia 2018 jestem drugą koordynatorką sklepu. Dbam o porządek w sklepie oraz o świeżość oferowanych przez nas produktów. Chętnie doradzę, które jabłka najlepiej nadają się na szarlotkę. Od grudnia 2018 jestem drugą koordynatorką w sklepie. Od maja 2019 zajmuję się tworzeniem grafików do pracy na kasie.

Koordynator ds Zamówień, Członek Zarządu – Rafał Aleksin

Rafał Aleksin

W Kooperatywie zajmuję się koordynowaniem zamówień. Dbam o odpowiednie zatowarowanie sklepów, kontaktuję się z rolniczkami i rolnikami, małymi lokalnymi producentami, ustalam i aktualizuję ceny, wystawiam Faktury RR, prowadzę bieżącą komunikację z kasjerkami/ami. Każdego tygodnia przygotowuję i koordynuję dyżury transportowe. Kiedy mogę, pomagam w ich rozładunku, a czasami także w nich uczestniczę :-).
Wyszukuję nowych dostawców i kontaktuję się z tymi, których sami znaleźliście i których produkty chcielibyście kupować w naszych sklepach.
W Kooperatywie jestem od Stycznia 2017. Inicjatywami spółdzielczymi interesuję się od kilku lat, zainspirowany rozwojem i sukcesem sklepów należących do kooperatyw w USA. Jeżeli znasz ciekawego dostawcę albo sam lub sama nim jesteś i chciał lub chciałabyś nawiązać z nami współpracę napisz do mnie.
Kontakt: zamawiamtwojewarzywa@dobrze.waw.pl

Koordynatorka ds. księgowości i finansów – Urszula Lubas (na zwolnieniu chorobowym)

Koordynatorka ds. dyżurów i członkostwa – Kasia Kalinowska

Kasia Kalinowska

Jestem związana z Kooperatywą od lutego 2015 roku. Dobrze się tu czuję. Jestem wśród ludzi, którzy myślą podobnie do mnie, inspirują mnie i wspierają. Od czerwca 2019 dołączyłam do zespołu pracowniczego na stanowisko kasjerki. Od października 2019 zajmuję się wdrażaniem nowego sposobu zapisywania się na dyżury. Skonfigurowaam i przygotowałam aplikację dyżurową. Od lutego 2020 zajmuję się organizacją pracy dyżurowej członkiń i członków w Kooperatywie na stanowisku ds. dyżurów i członkostwa.

Mój email: dyzury@dobrze.waw.pl

Telefon służbowy 722176454 (odbieram od pon-pt w godz. 9:00-17:00)

 

 

Koordynatorka ds. finansowo-magazynowych – Kaśka Maciąg

Kaśka Maciąg

Od października 2017 zajmuję się opieką nad magazynem i kasami fiskalnymi. Pilnuję działania kodów produktów, ich opisów w książkach kodów wg których metkujecie asortyment, monituję ceny i marże. Zakładam też kody na nowe produkty i odpowiadam za inwentaryzacje cząstkowe jak i całościowe. Opłacam wszystkie faktury od naszych dostawców i zajmuję się obiegiem dokumentów w Kooperatywie dbając o szybki i sprawny przepływ informacji wewnątrz naszej organizacji. Wystawiam faktury do paragonów klientów i prowadzę ewidencję zwrotów.

Kontakt: magazynowabogini@dobrze.waw.pl

 

LISTA OBOWIĄZKÓW KASJEREK i KASJERA

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Aleksandra Karpik

Aleksandra KarpikW kooperatywie jestem od października 2018 roku, zainteresowała mnie modelem działania jak i potrzebą dostępu do lokalnej i etycznej żywności.  Jedzenie jest jedna z moich pasji, sporo czasu spędziłam w wegańskiej gastronomii pracując na najróżniejszych stanowiskach, zawsze chętnie doradzę jak z sezonowych i lokalnych produktów przygotować pyszny i ciekawy obiad. W wolnym czasie doglądam swoją domową dżunglę i zgłębiam sekrety zielarstwa oraz dzikich jadalnych roślin.

 

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Ula Musyl

W kooperatywie jestem od marca 2017, a od października pracuję na stanowisku kasjerskim. Bycie częścią kooperatywy jest dla mnie nie tylko pracą, ale całym stylem życia. Podoba mi się idea małych lokalnych sklepików, gdzie zakupy robi się w przyjaznej atmosferze. Uwielbiam rośliny i wielką przyjemność sprawia mi promowanie etycznej żywności. Po godzinach zajmuję się ajurwedyjskim masażem. Kocham koty. Marzę o napisaniu książki o Jamajce.

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni,  specjalistka ds. kadr, Członkini Zarządu: Agata Sadowska 

Agata SadowskaW kooperatywie jestem od grudnia 2016. Od tamtej pory pracuję na stanowisku kasjerskim. Oprócz prowadzenia sprzedaży w naszych sklepikach, zajmuję się również koordynacją procesów kadrowych.

Jeśli ktoś kiedyś powiedziałby mi, że będę ekspedientką studiującą na wydziale geografii, to bym nie uwierzyła. Byłam niegdyś bardzo nieśmiałą licealistką nienawidzącą uczyć się o naszej planecie. Teraz obie te czynności sprawiają mi ogromną radość :), a najbardziej śpiewanie! Więc jeśli usłyszysz nucenie dobiegające gdzieś z pomiędzy worków z marchewkami, to pewnie będę to ja :)
Kontakt: kadry@dobrze.waw.pl

 

Stanowisko kasjerka-sprzedawczyni: Ania Kaliszuk

Członkiem kooperatywy jestem od stycznia 2017r. Od 5 lat jestem na diecie wegańskiej i staram się żyć w symbiozie z naturą.  Etyczny handel ,zasady minimalizmu i zero waste są bliskie mojemu sercu. Gdy spotkamy się przy kasie chętnie pomogę Ci w wyborze wegańskich smakołyków. Służę pomocą w wyszukaniu  odpowiednich dla Ciebie produktów nawet jeśli cierpisz na alergie pokarmowe . Kocham zwierzęta , dobre jedzenie i fantastykę. Na codzień pasjonatka ćwiczeń z kettlebells hardstyle i trenerka personalna. W kooperatywie organizuję warsztaty : “Higiena pracy kręgosłupa na dyżurze pomoc w sklepie” .

Stanowisko kasjer-sprzedawca: Bartek Lesiak

Od niedawna w kooperatywie , lecz od dawna zintegrowany w sercu z ideami „Dobrze”
Pasjonat i fanatyk dobrego jedzenia , poszukujący wciąż nowych  smaków , aromatów , kolorów ,głębi,  która daje naszemu ciału sile. Zaangażowany w promowanie kuchni roślinnej i jej pozytywnych wymiarów. Miłośnik zwierząt i roślin. Czyż świat nie jest piękny ?
Obserwator przestrzeni , zjawisk i trendów.
Po godzinach chętnie oddaję się w aksamitne dłonie muzyki i chętnie chwytam za gitarę basową. Lubię spędzać czas z dzieciakami , wiec kilka razy w tygodniu trenuje na Torwarze  z nimi hokej na lodzie .
“Youth’s of today are the leaders of tomorrow“
Do zobaczenia w naszych sklepikach
Peace n Love

Zamówienia: Ania Staniak

Jestem członkinią Kooperatywy od sierpnia 2016. Po 3 latach spełniłam swoje marzenie i dołączyłam do zespołu pracownic i pracowników. Zrobiłam to, ponieważ bliskie są mojemu sercu wartości którymi kierujemy się w Kooperatywie i chcę swoją pracą przyczyniać się do tego aby jak najwięcej osób miało dostęp do dobrej żywności, wytworzonej z poszanowaniem ludzi i środowiska. Do moich zadań należy zamawianie części towarów które możecie kupić w naszych sklepach, głównie tych z hurtowni.

Kontakt: ania.staniak@dobrze.waw.pl