NIE PRZEGAP

15.10.2016 byliśmy demonstrować przeciwko CETA i TTIP

Jako członkowie i członkinie Kooperatywy Spożywczej wyrażamy sprzeciw wobec planów podpisania i ratyfikacji przez Polskę umowy CETA. Niesie ona za sobą ryzyko zarówno dla polskich konsumentów, którzy mogą stracić dostęp do lokalnej, wysokojakościowej żywności, jak i dla rolników, których tradycyjne uprawy okażą się nieopłacalne. Czujemy się solidarni z rolnikami stawiającymi na naturalną uprawę zbóż, warzyw, owoców, a także – odpowiedzialni za klientów naszych sklepów, którym dostarczamy sprawdzoną żywność. Nie potrzebujemy CETA ani TTIP. Te umowy są korzystne przede wszystkim dla gigantów za oceanem. Polskie rolnictwo może się nie obronić przed zalewem rynku tanią żywnością, naszprycowaną chemią, niespełniającą dzisiejszych europejskich standardów, które przecież są wypracowywane z troską o konsumentów. Ci konsumenci za chwilę mogą stracić prawo do decydowania o swoim wyborze, za chwilę okaże się, że wielkie koncerny spożywcze będą dyktować przepisy i normy. Nie zgadzamy się z tym. (Joanna Baranowska)

Chcesz wiedzieć więcej o CETA? zerknij np tu http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/980577,co-to-jest-ceta-10-rzeczy-ktorych-nie-wiecie-o-umowie-ue-kanada.html

Info ze strony protestu:

Sytuacja wokół TTIP i CETA zmienia się niemal codziennie. Jedno jest już jednak jasne. PiS wbrew wcześniejszym deklaracjom, że będzie bronić polskiego rolnictwa i żywności, ogłosiło pełne poparcie dla przyjęcia CETA. Zrobiliśmy wspólnie co w naszej mocy, by przekonać posłanki i posłów, że konieczna jest debata. Jednak dyskusja nad CETA spadła z porządku obrad Sejmu i rząd sam zadecydował, że ją podpisze. Mamy tego dość!

Organizujemy manifestację sprzeciwu wobec CETA i TTIP. Odbędzie się 15-ego października (sobota) w Warszawie – 3 dni przed spotkaniem UE, na którym przedstawiciel polskiego rządu ma oficjalnie wyrazić zgodę na podpis CETA.

DLACZEGO TERAZ?
Podpisanie CETA przez Radę Unii Europejskiej, w której zasiadają ministrowie państw UE planowane jest na 18 października. Polskę reprezentować będzie szef MSZ, Witold Waszczykowski.

DLACZEGO PRZECIW CETA?
CETA (umowa o wolnym handlu UE-Kanada) razem z TTIP (umowa UE-USA) mają utworzyć transatlantycką strefę wolego handlu. CETA jest już gotowa do podpisania, negocjacje TTIP wciąż trwają, ale wiele państw zapowiedziało zablokowanie przyjęcia porozumienia. CETA jest więc kluczowa dla wielkiego biznesu. Natomiast dla obywateli po obu stronach Atlantyku, którzy mówią NIE specjalnym przywilejom dla korporacji, kluczowe jest zablokowanie umowy.

Tu dowiesz się więcej o zagrożeniach, jakie niesie CETA: https://www.akcjademokracja.pl/zaproszenie-do-wziecia-udzialu-w-manifestacji-sprzeciwu-wobec-ceta-i-ttip/

 

Kooperatywa jest partnerską społeczną protestu.

https://www.facebook.com/events/1006681562787910/